Jak rozpocząć karierę w branży kosmicznej? Czy NASA korzysta z rozwiązań polskich naukowców? W jaki sposób Podkarpacie może zaangażować się w przyszłe misje kosmiczne NASA? Na te i inne pytania odpowie Artur B. Chmielewski, w trakcie swojej wizyty w Rzeszowie. Spotkania z inżynierem z NASA odbędą się we wtorek i środę, 15-go i 16-go listopada w PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza 6.
Artur B. Chmielewski to pracownik JPL NASA, gdzie dotychczas zajmował się m.in. budową instrumentów naukowych w laboratorium, testowaniem części do statków kosmicznych oraz pracą nad 15 misjami NASA, które leciały, żeby zbadać Słońce, Mars, Jowisz, Saturn, jak również asteroid. W NASA nazywają go “ABC", po inicjałach, które mu sprytnie nadał jego ojciec - Papcio Chmiel, autor komiksu “Tytus, Romek i A’Tomek."

We wtorek, 15-go listopada, Chmielewski spotka się z uczniami, studentami i młodymi ludźmi z Podkarpacia, którzy interesują się sektorem kosmicznym. Opowie o swoich początkach w NASA oraz udzieli praktycznych wskazówek dotyczących rozpoczęcia kariery w branży kosmicznej.

- Spotkanie młodych, podkarpackich innowatorów z Arturem Chmielewskim ma charakter przede wszystkim inspiracyjny. Artur podzieli się swoim doświadczeniem wynikającym z wieloletniej pracy w NASA, ale także zmotywuje młodych ludzi do realizacji własnych, kosmicznych projektów. Jako Podkarpackie Centrum Innowacji stale podejmujemy działania, których celem jest rozwijanie kosmicznego potencjału uczniów i studentów z naszego regionu - mówi Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający Podkarpackiego Centrum Innowacji. Spotkanie z Arturem B. Chmielewskim odbywa się w ramach spotkań New Space Leaders.

W środę, 16-go listopada odbędzie się spotkanie pt. "Polski przemysł we współpracy z NASA. Możliwości, perspektywy, wyzwania.". Skierowane jest ono do przedstawicieli nauki i biznesu, w trakcie którego Artur Chmielewski wskaże możliwości aspekty współpracy z NASA. Wydarzenie będzie także okazją do dyskusji dotyczącej tego, jaką szansą dla Podkarpacia mogą być przyszłe misje kosmiczne NASA w kontekście rozwoju jednej z Regionalnych Inteligentnych Specjalizacji: Lotnictwo i Kosmonautyka.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja: https://event.pcinn.org/abc

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.