Funkcjonariusze sprawdzili 770 kierujących oraz ujawnili czterech kierowców, którzy byli pod działaniem alkoholu.
Podczas prowadzonych działań na terenie powiatu brzozowskiego pod nazwą "Trzeźwy weekend" skontrolowano 770 kierujących na zawartość alkoholu. Ujawniono 3 kierujących będących w stanie nietrzeźwości oraz 1 w stanie po użyciu alkoholu.

Kierujący, który porusza się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, stanowi zagrożenie dla zdrowia jak i życia innych uczestników ruchu drogowego.

W Turzym Polu, 11 listopada policjanci będący już po służbie zwrócili uwagę na jadący przed nim samochód marki Volkswagen Golf, którego kierujący jechał całą szerokością drogi. Kierujący golfem zatrzymał się na parkingu przy jednym ze sklepów. Funkcjonariusze podeszli do mężczyzny, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwali na miejsce policyjny patrol. Mundurowi przeprowadzili badanie, które wykazało, że 37-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zachowanie policjantów, którzy będąc już po służbie zareagowali na to zdarzenie najprawdopodobniej pozwoliło uniknąć tragedii. 37-latkowi za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.