Na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego zatrzymano 5 osób z grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym hazardem.
KAS i CBŚP prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej.

Zarzuty usłyszały do tej pory 42 osoby


Członkowie grupy są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie w zakresie organizowania nielegalnego hazardu w kilkudziesięciu lokalizacjach m.in. na terenie woj. podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.
Zorganizowana grupa przestępcza działała od 2015 roku. Od początku prowadzonej sprawy funkcjonariusze likwidowali kolejne punkty, w których organizowano nielegalne gry hazardowe. W trakcie wspólnie przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze KAS i CBŚP przejęli ponad 300 automatów wartych ponad 1,5 mln zł.

Zarzuty usłyszały do tej pory już 42 osoby. Są one podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zatrzymano kolejnych 5 członków grupy przestępczej


Na terenie woj. podkarpackiego i małopolskiego zatrzymano 5 osób. W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie przedstawiono im zarzuty popełniania przestępstw karnych skarbowych i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zabezpieczono 4 urządzenia do nielegalnych gier hazardowych oraz krzewy konopi indyjskich. W ich znalezieniu pomogła Rubi - psi funkcjonariusz KAS.

Za zarzucone czyny podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od odpowiedzialności karnej, organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali, w których je urządzano, grozi kara administracyjna - 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.