Tarnobrzescy policjanci z grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, nie zastosowali się do obowiązujących limitów prędkości w obszarze zabudowanym, jadąc 104 i 106 km/h na obowiązującej "50".
W miniony weekend mundurowi z tarnobrzeskiej grupy SPEED zatrzymali 3 kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotę po godz. 23, na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. 19-letni mężczyzna kierował osobowym audi, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1 500 i punktami karnymi.

Kolejnego kierowcę, policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej po godz. 20, w Tarnobrzegu. 31-letni mężczyzna jechał audi ul. Sienkiewicza, z prędkością 106 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. 31-latek stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

W piątek przed godz. 17, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na tarnobrzeskiej Wisłostradzie osobowe audi. 42-letni mężczyzna kierujący pojazdem, jechał z prędkością 109 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 39 km/h. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policja przypomina, że kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.