Tarnobrzescy policjanci z grupy SPEED zatrzymali dwóch kierowców, nie zastosowali się do obowiązujących limitów prędkości w obszarze zabudowanym, jadąc 104 i 106 km/h na obowiązującej "50".
W miniony weekend mundurowi z tarnobrzeskiej grupy SPEED zatrzymali 3 kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotę po godz. 23, na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. 19-letni mężczyzna kierował osobowym audi, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1 500 i punktami karnymi.

Kolejnego kierowcę, policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej po godz. 20, w Tarnobrzegu. 31-letni mężczyzna jechał audi ul. Sienkiewicza, z prędkością 106 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. 31-latek stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

W piątek przed godz. 17, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na tarnobrzeskiej Wisłostradzie osobowe audi. 42-letni mężczyzna kierujący pojazdem, jechał z prędkością 109 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 39 km/h. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policja przypomina, że kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.