Na przejściu granicznym w Budomierzu "wpadła" koparko-ładowarka.
22 listopada mundurowi SG z przejścia granicznego w Budomierzu sprawdzali maszynę budowlaną przewożoną na ciężarówce. W trakcie szczegółowej kontroli koparko-ładowarki marki Caterpillar funkcjonariusze SG ujawnili ingerencję w pole numerowe VIN oraz brak tabliczki znamionowej. Pojazd próbował wywieźć z Polski 42-letni obywatel Ukrainy.

Maszynę o szacunkowej wartości 90 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci z Lubaczowa. Pojazd zostanie poddany szczegółowej ekspertyzie w celu ustalenia rzeczywistych danych oraz właściciela.

Kradziona koparko-ładowarka w Budomierzu

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już blisko 130 różnego typu pojazdów o szacunkowej wartości 8,7 mln zł. Wczorajsze zdarzenie to pierwszy w tym roku przypadek zatrzymania maszyny budowlanej. W 2022 r. mundurowi z SG ujawniali również samochody osobowe, cysterny, motocykle, naczepy oraz przyczepy campingowe pochodzące z przestępstwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.