Policyjni śledczy zatrzymali 39-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą. Wpadł dzięki spostrzegawczości policjanta.
Do zdarzenia doszło 3 listopada po godz. 16, w markecie spożywczym przy ul. Kopernika w Tarnobrzegu. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy ustalili, że jeden z klientów dopuścił się kradzieży rozbójniczej.

Z relacji pracownika ochrony wynikało, że mężczyzna w średnim wieku przyszedł do sklepu z dużą torbą. Zaraz po wejściu rozglądał się nerwowo, podchodził do sklepowych półek i pospiesznie chował towar do torby. Najpierw zabrał buty i bluzę, następnie przemieszczając między stoiskami, wybierał różne artykuły przemysłowe i spożywcze. Gdy zapełnił torbę, odłożył ją na podłogę pomiędzy kasą usytuowaną najbliżej wyjścia, a stanowiskiem z kwiatami. Następnie złodziej wyjechał pustym wózkiem poza linię kas i sięgnął po torbę z artykułami, którą próbował wynieść, nie płacąc za towar.

- Pracownik ochrony, widząc całą sytuację, podbiegł do mężczyzny i próbował go zatrzymać. Wówczas złodziej odepchnął ochroniarza, ale ten złapał mocno za torbę. Sprawca usiłował wyszarpać swój łup, ale czując mocny opór, uciekł ze sklepu w nieznanym kierunku. Wartość towaru oszacowano na kwotę 570 zł - informuje KMP w Tarnobrzegu.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ustalili dokładny rysopis mężczyzny, przejrzeli sklepowy monitoring i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Opublikowano także komunikat w lokalnej prasie.

- 24 listopada do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, z wezwaniem w ręku, zgłosił się mieszkaniec tego miasta. Policjant wydziału dochodzeniowo-śledczego, który wykonywał czynności procesowe, zauważył na palcu mężczyzny sygnet, który posiadał też sprawca kradzieży rozbójniczej. Podejrzenia funkcjonariusza okazały się trafne. Mężczyzna został zatrzymany, to 39-letni mieszkaniec Tarnobrzega, w przeszłości notowany za przestępstwa kryminalne - czytamy w informacji KMP w Tarnobrzegu.

39-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Prokurator, na podstawie zebranego materiału dowodowego zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonym mężczyzną. 39-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.