Jedna osoba nie żyje w wypadku, do którego doszło w Pilznie na DK73.
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło około godz. 09:30 w Pilznie na ulicy Bujnowskiego, w ciągu drogi krajowej nr 73.

W zderzeniu dwóch samochodów osobowych śmierć poniosła jedna osoba. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Droga krajowa 73 jest całkowicie zablokowana. Zorganizowano objazdy dla samochodów osobowych drogami lokalnymi przez miejscowość Jaworze Dolne. Pojazdy ciężarowe muszą oczekiwać na odblokowanie drogi lub skorzystać z objazdu drogami DK 94 i DK 19.

[AKTUALIZACJA]


Utrudnienia w miejscu wypadku zakończyły się o godz. 13:30.

[AKTUALIZACJA]


Do zdarzenia doszło dzisiaj po godz. 9.15 w Pilźnie na ulicy Bujnowskiego. Jak ustalili wstępnie interweniujący na miejscu policjanci, kierujący bmw uderzył w tył toyoty yaris, która wcześniej włączyła się do ruchu z drogi podporządkowanej. Kierujący toyotą, 80-letni mieszkaniec Parkosza, w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Jak wynikało z relacji świadków, kierowca bmw, które dachowało, wydostał się samodzielnie z pojazdu i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili, kto kierował bmw. Następnie sprawdzili okolicę i po kilku godzinach zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Gorzejowej. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do dębickiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli krew zatrzymanego do badań laboratoryjnych.

Zabezpieczony materiał dowodowy pozwoli na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku. Decyzją będącego na miejscu wypadku prokuratora, ciało ofiary zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Przez około trzy godziny droga krajowa nr 73 na tym odcinku była zablokowana, a policjanci kierowali na objazdy. Ruch został przywrócony około godz. 12.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
- informuje KPP Dębica.

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Pilzno

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.