5 lat pozbawienia wolności grozi 57-letniemu mieszkańcowi Nawsia w gminie Wielopole Skrzyńskie, który kradł prąd z sieci energetycznej. Nielegalnie pozyskaną energią ogrzewał swój dom.
Wczoraj, funkcjonariusze wydziału kryminalnego ropczyckiej komendy, uzyskali informacje, że w jednym z domów na terenie miejscowości Nawsie, może dochodzić do kradzieży prądu. Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 57-letni właściciel tej posesji, nielegalnie podpiął prowizoryczną instalację do sieci energetycznej, a pozyskaną w ten sposób energią, ogrzewał swój dom.

Policjanci ustalili, że ten proceder trwał od dłuższego czasu. Po wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia, nielegalna instalacja została usunięta. Wkrótce 57-latek usłyszy zarzuty.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Pamiętajmy! Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie nie tylko dla osoby, która je wykonuje, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników budynku. Bardzo często kradzież prądu powoduje uszkodzeniem instalacji elektrycznej, konsekwencją czego są pożary, a także porażenia prądem. - apelują policjanci.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.