55 osób przystąpiło do egzaminów na drugim etapie postępowania kwalifikacyjnego kandydatów do służby w Straży Granicznej.
Na półmetku drogi do służby znaleźli się kandydaci, którzy 29 i 30 listopada przystąpili do II etapu postępowania kwalifikacyjnego. Przyszli adepci uczestniczyli w egzaminach w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej.

egzamin pisemny na strażnika granicznego

Na zakończenie każdy z nich miał okazję zaprezentować swoje mocne strony i predyspozycje podczas rozmowy z komisją egzaminacyjną. Osoby, które otrzymają wymaganą ilość punktów, po uzyskaniu pozytywnej opinii z komisji lekarskiej, zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Jednak zanim rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, zostaną skierowani do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej w celu odbycia niezbędnego szkolenia podstawowego oraz podoficerskiego.


Procedura rekrutacyjna do służby w Straży Granicznej obejmuje 2 etapy. W pierwszym kandydat składa dokumenty aplikacyjne, uczestniczy w rozmowie kwalifikacyjnej oraz badaniu psychologicznym. Ponadto zostaje objęty procedurą ustalającą, czy daje rękojmię zachowania tajemnicy. Uzyskanie pozytywnej opinii z poszczególnych elementów daje możliwość przejścia do drugiego etapu. Jednocześnie w toku postępowania kwalifikacyjnego przeprowadza się badanie psychofizjologiczne (wariograf).

egzamin biegi na strażnika granicznego

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2022 roku wcielono 100 nowych funkcjonariuszy. W przyszłym roku planowane jest wcielenie do służby 135 kolejnych mundurowych, w tym już kilkudziesięciu w lutym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.