Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Ropczyc. Mężczyzna najpierw groził kuratorowi sądowemu, a później znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
W czwartek (01.12) o godz. 15.30, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na ul. Kochanowskiego w Ropczycach, pijany mężczyzna grozi kuratorowi sądowemu. Jak ustalili policjanci 38-latek, którego dotyczyła interwencja, podczas wizyty kuratora używał wobec niego słów wulgarnych oraz mu groził. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo był agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy. Nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych i wezwania do zachowania zgodnego z prawem, a także używał wobec nich słów obraźliwych. Policjanci zatrzymali agresora i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu, 38-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter