Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie otrzymał 5 samochodów w ramach kolejnego etapu współpracy z firmą Volkswagen Financial Services. Pojazdy zostały udostępnione PCK bezpłatnie na okres 6 miesięcy i w tym czasie mają służyć na rzecz uchodźców z Ukrainy.
Podkarpacki Oddział Okręgowy PCK w Rzeszowie od początku wojny jest silnie zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Każdego dnia pracownicy i wolontariusze wkładają ogromny wysiłek w zapewnienie wsparcia ludziom, którzy musieli uciekać ze swojej ojczyzny z powodu prowadzonych przez Rosję działań zbrojnych. Potrzeby były i są ogromne, a jedną z nich jest zapewnienie logistyki, przede wszystkim w zakresie przewożenia ludzi oraz niezbędnych towarów, np. produktów higienicznych.

PCK dziękuje za przekazane auta


Wśród podmiotów prywatnych, które odpowiedziały na apel podkarpackiego PCK i bez wahania przyłączyły się do pomocy, był Volkswagen Financial Services. Firma zajmująca się finansowaniem samochodów nowych i używanych dzięki produktom typu leasing czy kredyt przekazała 5 samochodów. Auta trafiły na 6 miesięcy do jednostek terenowych wzdłuż granicy oraz do Przemyśla. Ich zadaniem jest zapewnienie mobilności działającym na miejscu przedstawicielom PCK oraz wsparcie w codziennych obowiązkach. Przekazanie miało miejsce w październiku br.

- Mówiąc o wsparciu, jakiego udzieliła nam firma Volkswagen Financial Services, tak naprawdę powinniśmy cofnąć się do lutego 2022 r. Już 2 dni po wybuchu wojny użyczono nam bezpłatnie 10 samochodów, które każdego dnia przez 6 miesięcy pełniły razem z nami służbę przy granicy. Jednak potrzeby mimo upływu kilku miesięcy wciąż są ogromne, dlatego z ogromną wdzięcznością przyjęliśmy wiadomość, że Volkswagen Financial Services będzie dalej wspierać nas w tym obszarze. Od października do dyspozycji Oddziału mamy 5 samochodów, które wykorzystujemy w działaniach każdego dnia - zaznacza Maciej Maruszak, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie.

Wsparcie w zakresie mobilności


Dyrektor Maciej Maruszak wymienia, że samochodami udostępnionymi przez Volkswagen Financial Services realizowane są przewozy z granicy w Medyce, Korczowej i Krościenku do punktów recepcyjnych, ponadto przewozy osób niepełnosprawnych do miejsc zakwaterowania na terenie głównie Podkarpacia, ale także pojedyncze przejazdy w inne części kraju. Pracownicy i wolontariusze PCK przewożą żywność i produkty dla uchodźców zarówno bezpośrednio na granicę z Ukrainą, jak i do punktów udzielania pomocy.

- Samochody przekazane przez Volkswagen Financial Services naprawdę nam służą, czego potwierdzeniem niech będzie liczba osób, które dzięki tym pojazdom udało się przewieźć. Według naszych szacunków oraz informacji pochodzących z Urzędu Miasta w Przemyślu wyliczyliśmy, że od początku współpracy, czyli od marca tego roku, przewieźliśmy około 250 tysięcy osób - dodaje Maciej Maruszak z Polskiego Czerwonego Krzyża.

Pojazdy przekazane na rzecz PCK w Rzeszowie zostały dokładnie sprawdzone pod kątem technicznym, aby były niezawodne podczas służby. Każdy został wyposażony w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, dzięki czemu pracownicy PCK nie muszą myśleć o kosztach związanych z tankowaniem i tym samym skupić się na jeszcze sprawniejszej i skuteczniejszej pomocy.

- W obecnych czasach niezwykle istotna jest każda forma wsparcia. O jej skuteczności bardzo często decyduje szybkość reakcji i właściwe miejsce skierowania pomocy. Jako Volkswagen Financial Services doskonale to rozumiemy i pomagamy tak, jak potrafimy najlepiej, poprzez dostarczanie mobilności. Dwa dni po wybuchu wojny w Ukrainie użyczyliśmy 10 samochodów na potrzeby Polskiego Czerwonego Krzyża, które nasi pracownicy dostarczyli do Rzeszowa, skąd niezwłocznie ruszyły w teren. Kilka tygodni później w ramach współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych 20 naszych pojazdów przekazaliśmy wybranym przygranicznym jednostkom OSP. Jesteśmy dumni, że nasze auta z logo VW FS wspierają tych, którzy udzielają pomocy uchodźcom - podkreśla Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Samochody dla Ochotniczych Straży Pożarnych


Współpraca z Podkarpackim Oddziałem Okręgowym PCK w Rzeszowie to jedno z wielu działań z zakresu społecznej odpowiedzialności, jakie realizuje Volkswagen Financial Services. Firma już w marcu br. zaangażowała się w pomoc na rzecz uchodźców, użyczając 20 samochodów na potrzeby wybranych jednostek OSP. Samochody trafiły do formacji położonych głównie w województwach przygranicznych. Pojazdy od marca przez 6 miesięcy były wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów.

Liczny i pozytywny odzew na temat akcji sprawił, że Volkswagen Financial Services zadecydował o kontynuowaniu działań. W listopadzie br. w ramach IV odsłony wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych do wybranych 10 jednostek w całej Polsce trafiło 10 pojazdów marki Volkswagen. Działania były i są koordynowane wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.