Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Ropczyc, który zaopiekował się starszym, zagubionym mężczyzną i przywiózł go na komendę.
Do zdarzenia doszło w sobotę (3 grudnia). Po godz. 17, do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach zgłosił się mieszkaniec miasta, któremu towarzyszył starszy mężczyzna. Został on zauważony przez zgłaszającego w rejonie ul. 3-go Maja w Ropczycach.

Senior wyglądał na zagubionego i zdezorientowanego, jednak nie wzywał pomocy. Nie potrafił powiedzieć, gdzie się znajduje, ani gdzie mieszka. Mężczyzna, obawiając się, że starszy pan sam nie będzie mógł trafić do domu, przywiózł go do ropczyckiej komendy.

Jak się okazało, 85-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski, wymaga stałej opieki. O tym, że wyszedł z domu i nie wrócił do miejsca zamieszkania, policjantów wcześniej powiadomiła rodzina. Dzięki dużej empatii, którą wykazał się mieszkaniec Ropczyc, senior cały i zdrowy wrócił do domu.

- Pamiętajmy! Okres jesienno-zimowy to szczególne wyzwanie dla osób bezdomnych, mieszkających samotnie, czy też nieporadnych życiowo. Jeśli wiemy o osobach, którym może grozić wychłodzenie, lub widzimy taką osobę, zaalarmujmy służby - jeden telefon może uratować komuś życie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.