47-letni kierowca toyoty stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.
Policjanci ruchu drogowego z grupy Speed, na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty avensis. 47-letni mężczyzna kierujący pojazdem, znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, pędził 125 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość o 55 km/h.

Za popełnione wykroczenie, 47-letni mieszkaniec Sandomierza, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy, został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych i punktami karnymi.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy, po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.