Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Ropczyc. Mężczyzna najpierw groził kuratorowi sądowemu, a później znieważył interweniujących funkcjonariuszy.
W ubiegły czwartek o godz. 15.30, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na ul. Kochanowskiego w Ropczycach, pijany mężczyzna grozi kuratorowi sądowemu. Jak ustalili policjanci 38-latek, którego dotyczyła interwencja, podczas wizyty kuratora używał wobec niego słów wulgarnych oraz mu groził. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dodatkowo był agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy. Nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych i wezwania do zachowania zgodnego z prawem, a także używał wobec nich słów obraźliwych. Policjanci zatrzymali agresora i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu, 38-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.