11 grudnia harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego uroczyście przekazali na Ukrainę Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczna akcja ma wyjątkowe znaczenie i jest wyrazem wsparcia, jedności oraz pokoju.
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku zapala się płomień, który niesiony przez skautów z wielu krajów i kontynentów obiega świat. W niedzielny poranek Związek Harcerstwa Polskiego odebrał od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju, aby następnie późnym wieczorem przekazać je na Ukrainę.

Na linii granicy polsko-ukraińskiej spotkali się harcerze ZHP oraz przedstawiciele organizacji skautowych na Ukrainie. Młodzież zaśpiewała kolędy oraz złożyła sobie życzenia świąteczne.

Ten symboliczny płomień przekazywany z rąk do rąk jest znakiem pokoju oraz wyrazem wsparcia, szczególnie w stosunku do osób, które na co dzień odczuwają skutki wojny i dla których tegoroczne święta będą zupełnie inne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.