Zbliżają się ferie na Podkarpaciu, dlatego Wojska Obrony Terytorialnej jak co roku wychodzą z propozycją przede wszystkim do uczniów, studentów, lub nauczycieli, odbycia szkolenia podstawowego w trakcie przerwy zimowej. Szkolenie potrwa od 14 do 29 stycznia i zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej.
Szesnastodniowe szkolenie prowadzone będzie wg. zasady minimum teorii, maximum praktyki. Termin jest odpowiedni dla dorosłych uczniów, natomiast wstąpić szeregi WOT mogą również osoby, które spełniają wymagane kryteria. (m.in. ukończone 18 lat, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, niekaralność za przestępstwo umyślne). Na terenie Podkarpacia projekt będzie realizowany przez 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej z Rzeszowa oraz 20 Przemyską Brygadę Obrony Terytorialnej.

Nie warto zwlekać do ostatniej chwili, zainteresowani tym wyzwaniem już dzisiaj powinni zgłaszać się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jaśle lub "rekrutera" WOT. W celu złożenia wniosku można również odwiedzić stronę internetową www.zostanzolnierzem.pl lub skorzystać z aplikacji mobilnej.

Wynagrodzenie za ćwiczenia wojskowe to 129,96 zł za każdy dzień w przypadku szeregowego. Kwota ta jest uzależniona od stopnia wojskowego. Oprócz tego każdy żołnierz, niezależnie od stopnia, dostaje stały dodatek za gotowość do służby w wysokości 456,00 zł. Uposażenie żołnierza nie podlega opodatkowaniu.

Wszystkie osoby zainteresowane służbą w Wojsku Polskim powinny skontaktować się z najbliższym WCR lub "rekruterem" WOT. WCR Jasło tel. 261 156 766.

Plakat ferie z WOT w Jaśle

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.