Konkurs "Bezpieczne Wakacje 2022" został rozstrzygnięty. Jury wybrało najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych. Prace, które dotarły do finału wojewódzkiego, wcześniej zwyciężyły w eliminacjach powiatowych. Poznaliśmy także zwycięzców konkursu na profilaktyczny spot filmowy.
Jury konkursowe w składzie: Jan Krawiec z Zespółu Szkół Plastycznych w Rzeszowie, Łukasz Kosiba i Alina Kręt z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz podinsp. Alina Pieniążek, nadkom. Elżbieta Siupik i st. asp. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, miało trudny wybór. Na konkurs wpłynęło wiele znakomitych prac.

Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat oraz 13-15 lat. Oceniający zwracali uwagę na różnorodność technik wykonania, na wartość artystyczną, ale nie mniej ważny był przekaz - bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji. Młodzi autorzy w oryginalny sposób prezentowali właściwe zachowania w niebezpiecznych sytuacjach oraz sposoby unikania zagrożeń. Tematem wielu prac były uzależnienia i cyberprzemoc.

Bezpieczne Wakacje 2022

W kategorii wiekowej 6 - 9 lat laureatami konkursu zostali:
  • I miejsce - Hubert Fortuna, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Roztokach,

  • II miejsce - Kamil Skoczylas, Szkoła Podstawowa w Studzianie,

  • III miejsce - Matylda Bawoł, Szkoła Podstawowa w Majdanie Sieniawskim


W kategorii wiekowej 10 - 12 lat laureatami konkursu zostali:
  • I miejsce - Miłosz Szymański, Szkoła Podstawowa w Hucisku,

  • II miejsce - Maria Wokurka, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Brzozowie,

  • III miejsce - Anna Borek, Szkoła Podstawowa w Kuryłówce.


W kategorii wiekowej 13 - 15 lat laureatami konkursu zostali:
  • I miejsce - Natalia Sojecka, Szkoła Podstawowa w Cewkowie

  • II miejsce - Emilia Szczęch, Szkoła Podstawowa w Olchowej,

  • III miejsce - Sebastian Pawłowski, Szkoła Podstawowa w Majdanie Sieniawskim.


Wyróżnienie otrzymał Karol Banaś - Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1 w Przemyślu.

Jury rozstrzygnęło również konkurs na profilaktyczny spot filmowy.

I miejsce zajęli:
Z Zespołu Szkół im. ks. M. Lachora w Górnie za spot filmowy pt. "Wyzwania wieku dorastania" Weronika Wrzos, Agata Skiba, Aleksandra Skiba, Krzysztof Piróg

II miejsce ex aequo zajęli:
Ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Tarnobrzegu za spot filmowy pt. "Uzależnienia" Chiara Avolio, Michał Babiec, Mateusz Krawczyński, Igor Mrzygłód
Ze Szkoły Podstawowej w Jasienicy Rosielnej za spot filmowy pt. "Zanim zaczniesz dokuczać" Hubert Flis, Oskar Janusz, Damian Sznajder, Kacper Kielar

Bezpieczne Wakacje 2022

Wczoraj, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w wojewódzkim etapie konkursu plastycznego oraz w konkursie na profilaktyczny spot filmowy - Bezpieczne Wakacje 2022. Nagrody i dyplomy wręczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Dariusz Matusiak oraz Łukasz Kosiba - Kierownik Oddziału Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej.

W uroczystości uczestniczyli także nadbryg. Andrzej Babiec - Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz, Alina Kręt - Starszy Inspektor w Oddziale Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej oraz podinsp. Alina Pieniążek, nadkom. Elżbieta Siupik i st. asp. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie. Obecni byli również rodzice i opiekunowie laureatów, a także Miś Popo - maskotka podkarpackiej Policji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.