PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, przekazała finansowe wsparcie szpitalom z Podkarpacia na zakup sprzętu medycznego oraz Gminnemu Centrum Kultury w Grębowie na planowane wydarzenia kulturalne. Środki zostały przekazane podczas spotkania związanego z uruchomieniem budowy jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych PV Jeziórko.
Pomoc trafiła do szpitali w Nowej Dębie, Sanoku i Ustrzykach Dolnych. Fundusze zostaną wykorzystane m.in na zakup defibrylatora AED, elektroencefalografu oraz aparatu do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu. Dzięki darowiźnie od PGE będzie możliwe także zorganizowanie w Grębowie akcji popularyzującej lokalne tradycje świąteczne.

- PGE Energia Odnawialna, jako lider wytwarzania zielonej energii w Polsce zawsze kieruje się w swojej działalności najwyższymi standardami, w tym zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Naturalne jest więc zaangażowanie spółki we wspieranie projektów podnoszących jakość życia mieszkańców terenów, na których znajdują się nasze aktywa - mówi Marcin Karlikowski, prezes PGE Energia Odnawialna.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 20 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 24 elektrownie fotowoltaiczne. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2433,1 MW.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter