PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy PGE, przekazała finansowe wsparcie szpitalom z Podkarpacia na zakup sprzętu medycznego oraz Gminnemu Centrum Kultury w Grębowie na planowane wydarzenia kulturalne. Środki zostały przekazane podczas spotkania związanego z uruchomieniem budowy jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych PV Jeziórko.
Pomoc trafiła do szpitali w Nowej Dębie, Sanoku i Ustrzykach Dolnych. Fundusze zostaną wykorzystane m.in na zakup defibrylatora AED, elektroencefalografu oraz aparatu do diagnostyki zaburzeń oddychania w czasie snu. Dzięki darowiźnie od PGE będzie możliwe także zorganizowanie w Grębowie akcji popularyzującej lokalne tradycje świąteczne.

- PGE Energia Odnawialna, jako lider wytwarzania zielonej energii w Polsce zawsze kieruje się w swojej działalności najwyższymi standardami, w tym zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Naturalne jest więc zaangażowanie spółki we wspieranie projektów podnoszących jakość życia mieszkańców terenów, na których znajdują się nasze aktywa - mówi Marcin Karlikowski, prezes PGE Energia Odnawialna.

Należąca do Grupy Kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 20 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 24 elektrownie fotowoltaiczne. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2433,1 MW.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.