Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł wraz ze swoim zastępcą Jackiem Rożkiem, przekazali funkcjonariuszom 5 nowych urządzeń badających zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu typu Iblow.
W piątek (16 grudnia) w sali Starostwa Tarnobrzeskiego odbyło się spotkanie, na którym w ramach współpracy przekazano 5 nowych urządzeń badających zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu typu Iblow. Wartość jednego z nich to koszt 1200 zł.

Urządzenia przekazał Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł wraz z Wicestarostą Tarnobrzeskim Jackiem Rożkiem na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu podinsp. Marka Pietrykowskiego, któremu towarzyszył jego zastępca podinsp. Mariusz Stasiak.

Urządzenia już trafiły do wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz Komisariatu Policji w Nowej Dębie, Gorzycach oraz Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim i Grębowie. Będą wykorzystywane podczas działań, których celem jest eliminowanie z ruchu drogowego jak największej liczby nietrzeźwych kierowców.

Urządzenia badające zawartość alkoholu nie wymagają używania ustników. Wystarczy jedynie dmuchnięcie w jego kierunku, aby po chwili pojawił się wynik badania.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.