Rekordowa liczba trenerów wzięła udział w kończącej tegoroczne szkolenia Konferencji dla Trenerów Piłki Nożnej na Podkarpaciu. Ponad 800 trenerów z regionu i okolic zjawiło się w niedzielę w hali G2A Arena.
Grudniowe konferencje dla trenerów stają się powoli tradycją. Dla szkoleniowców była to okazja przede wszystkim na poszerzenie swojej wiedzy na temat zarówno techniki, jak i taktyki oraz analizy, a także uzyskanie dodatkowych punktów koniecznych do uzyskania licencji.

Konferencja dla Trenerów Piłki Nożnej na Podkarpaciu

Na konferencję, którą otwierał prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba, przyjechali nie tylko lokalni trenerzy zajmujący się amatorską piłką czy szkoleniem młodzieży, ale też trenerzy pracujący obecnie w klubach ekstraklasy czy 1 ligi, jak choćby Jacek Zieliński, trener Cracovii, Tomasz Tułacz z Puszczy Niepołomice, Radosław Sobolewski i Bogdan Zając z Wisły Kraków czy Daniel Myśliwiec ze Stali Rzeszów. Na tak ważnej uroczystości nie mogło też zabraknąć szefów Rady Trenerów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Jana Domarskiego i Janusza Białka, trenera koordynatora Henryka Rożka oraz wiceprezesów Podkarpackiego ZPN Wiesława Lady i Karola Wołoszyna.

- Chciałem wszystkim podziękować, za dzisiejsze przybycie na tę kursokonferencję. To jest bardzo ważne wydarzenie dla każdego trenera i dla Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. To wy podnosicie umiejętności, przekazujecie wiedzę piłkarską naszej młodzieży. To ważne, bo jak niejednokrotnie patrzymy na nasze dzieciaki, to oni właśnie dzięki wam tak dobrze grają w piłkę nożną, są coraz lepiej przygotowani, a przykładem są ci chłopcy, którzy zdobyli brązowa medale - zwracał się do wszystkich obecnych na konferencji trenerów Mieczysław Golba.

Konferencja dla Trenerów Piłki Nożnej na Podkarpaciu

Wykłady edukatorów poprzedziła miła uroczystość, podczas której prezes Mieczysław Golba wręczył pamiątkowe statuetki i koszulki reprezentacji Podkarpacia z rocznika 2009, która latem w Policach zajęła 3. miejsce w turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego. Zespół z trenerami Dariuszem Lianą i Maciejem Seroką w komplecie stawił się na scenie i odebrał pamiątkowe koszulki oraz statuetki.

Część edukacyjną rozpoczął Paweł Grycman, dyrektor Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, który przedstawił m.in. to, w jakim kierunku będzie szło szkolenie trenerów w Polsce i jaki jest program szkolenia PZPN na najbliżej lata. Arkana analizy przedstawił z kolei Daniel Wojtasz. Druga część wykładów należała z kolei do trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski Marcina Włodarskiego z kadry U17 i Miłosza Stępińskiego z U20. Obaj przedstawili to, nad czym pracują i co jest ważne na tym etapie rozwoju, przedstawiali nowe rozwiązania, ciekawostki, dzielili się własnymi doświadczeniami i obserwacjami.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.