15 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali dwóch obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy pomagali obcokrajowcom nielegalnie dostać się do Polski. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty karne.
W ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu mundurowi ze Straży Granicznej zatrzymali w Terespolu (woj. lubelskie) dwóch Rosjan, którzy organizowali obcokrajowcom nielegalne przekraczanie granicy państwowej. Mężczyźni w wieku 53 i 50 lat dostarczali imigrantom podrobione dokumenty oraz zapewniali transport. Za przerzut do Europy Zachodniej cudzoziemcy płacili od 100 do 250 euro.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty organizowania przekraczania granicy wbrew przepisom przy wykorzystaniu podrobionych dokumentów. Obaj przyznali się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddali karze grzywny w kwocie odpowiednio 3,6 tys. zł oraz 2 tys. zł.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.