Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce wykryli podrobione odciski stempli słowackiej, węgierskiej oraz polskiej kontroli granicznej. Fałszywkami posługiwało się dwóch obywateli Ukrainy.
27 grudnia do kontroli na wyjazd z Polski w przejściu granicznym w Medyce zgłosił się 33-letni obywatel Ukrainy. W trakcie analizy dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu mundurowi z SG ujawnili 2 podrobione odciski stempli polskiej kontroli granicznej. Posługujący się fałszywkami mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Kilka dni wcześniej (24 grudnia) na tym samym przejściu specjaliści z SG ujawnili 4 podrobione odbitki stempli zamieszczone w paszporcie należącym do 45-letniego obywatela Ukrainy. Przedstawione do kontroli fałszywki miały rzekomo pochodzić ze Słowacji i Węgier. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów, za co również został ukarany 6 miesiącami pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad 280 fałszywych stempli kontroli granicznej, z czego ponad połowę wykryto na przejściu granicznym w Medyce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.