Policjanci z rzeszowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków.
28 grudnia 2022 r. policjanci wydziału wywiadowczo-interwencyjnego uzyskali informacje o mężczyźnie, który może posiadać znaczne ilości substancji niedozwolonych oraz nimi handlować. To 24-letni mieszkaniec Rzeszowa. Wieczorem funkcjonariusze udali się na jedno z rzeszowskich osiedli, gdzie mieszkał podejrzewany. Obserwując blok mieszkalny, zauważyli innego mężczyznę, który na kilka minut wszedł do jednej z klatek schodowych. Ponieważ policjanci podejrzewali, że mogło dojść do kupna narkotyków, zatrzymali go. Okazało się, że 20-latek posiadał przy sobie niewielką ilość suszu roślinnego.

Następnie funkcjonariusze weszli do mieszkania 24-latka. Tam ich podejrzenia potwierdziły się. Mężczyzna w zajmowanym przez siebie pokoju wskazał miejsce ukrycia narkotyków. Oprócz narkotyków, policjanci znaleźli 3 wagi do ważenia substancji oraz jednorazowe woreczki z zapięciem strunowym. W związku, z czym obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Okazało się, że 24-latek w swoim pokoju przechowywał 87 gramów mefedronu i ponad 8 gramów marihuany. Tester wykazał również, że znaleziony u 20-latka susz w ilości 1,662 grama to również marihuana.

Zebraniem pełnego materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. 20-latkowi przedstawili zarzut posiadania nieznacznej ilości marihuany, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast materiał dowodowy dotyczący 24-latka przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator przesłuchał mężczyznę i przedstawił mu 2 zarzuty: odpłatnego udzielania środków odurzających oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Mieszkaniec Rzeszowa został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, który na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 24-latka na okres dwóch miesięcy.

Za posiadanie znacznej ilość narkotyków oraz udzielanie ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.