Przemyską komendę odwiedził wyjątkowy gość 12-letni Gabriel, którego jednym z marzeń było zobaczyć pracę policjantów, jak również usiąść w radiowozie policyjnym. Przemyscy policjanci różnych pionów zaangażowali się w zorganizowanie spotkania i spełnili pragnienie chłopca.
12-letni Gabriel zmaga się z bardzo poważną chorobą - dystrofią mięśniową Duchenne'a. Porusza się od wielu lat na wózku inwalidzkim, ale mimo przeciwności losu, chłopiec jest pogodnym nastolatkiem, który ma swoje cele, marzenia i chce je realizować. Na co dzień jest uczniem klasy 6 szkoły podstawowej. Komendę odwiedził w sobotę wraz z tatą.

Wizyta rozpoczęła się przywitaniem chłopca przez Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu nadkom. Janusza Kiszkę. Następnie odbyło się uroczyste "ślubowanie i mianowanie na honorowego policjanta Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu".

W trakcie spotkania, policjanci zaprezentowali Gabrysiowi specyfikę pracy w poszczególnych wydziałach. Chłopiec po raz pierwszy na żywo miał okazję zobaczyć, jak wygląda praca policjantów z wydziałów wywiadowczo-interwencyjnego, ruchu drogowego oraz techników kryminalistyki. Zobaczył również "centrum dowodzenia komendy" czyli dyżurkę oraz pomieszczenie z monitoringiem miejskim. Gabryś miał okazję oglądnąć, jakim sprzętem na co dzień dysponują i posługują się policjanci. Poznał przebieg przykładowych policyjnych interwencji, rozmawiał przez radiostację, a także usiadł w policyjnym radiowozie.

12-letni Gabriel honorowym policjantem

Na spotkaniu mógł poczuć się jak prawdziwy policjant. W "pigułce" przeszedł długą ścieżkę zawodową policjanta, a pobyt chłopca w przemyskiej jednostce został zwieńczony wizytą w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu nadkom. Janusza Kiszki, gdzie na chwilę zajął jego miejsce. Gabriel otrzymał również dyplomy z poszczególnych wydziałów, akt mianowania na honorowego policjanta i upominki.

Przemyscy policjanci cieszą się, że mogli brać udział w spotkaniu i małymi gestami przyczynić się do spełnienia wielkiego marzenia Gabrysia.

Kadra kierownicza, funkcjonariuszki i funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni przemyskiej komendy życzą Gabrysiowi przede wszystkim zdrowia, ale też życzliwości i samych dobrych ludzi na swojej drodze, którzy przyczynią się do tego, by każdy dzień był lepszy.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.