17-latek naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy i ich znieważył. Uszkodził także radiowóz.
Do zdarzenia doszło w piątek, w Sędziszowie Małopolskim. Po godz. 23, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na parkingu, na ul. Klasztornej, młody mężczyzna uszkodził klamkę w pojeździe. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego czynu jest jego znajomy, który oddalił się z miejsca zdarzenia. W trakcie przeprowadzanej interwencji mężczyzna powrócił.

Podczas legitymowania zachowywał się wobec mundurowych arogancko i wulgarnie. W pewnym momencie kopnął funkcjonariusza i radiowóz, powodując jego uszkodzenie. Mężczyzna cały czas groził interweniującym funkcjonariuszom. Agresorem okazał się 17-letni mieszkaniec miejscowości Szkodna. W związku z popełnionymi przestępstwami mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

17-latek usłyszał m.in. zarzut znieważania i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Nie uniknie także odpowiedzialności za uszkodzenie mienia.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mieszkańca miejscowości Szkoda prokurator zastosował policyjny dozór.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter