17-latek naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy i ich znieważył. Uszkodził także radiowóz.
Do zdarzenia doszło w piątek, w Sędziszowie Małopolskim. Po godz. 23, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na parkingu, na ul. Klasztornej, młody mężczyzna uszkodził klamkę w pojeździe. W rozmowie ze zgłaszającym funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego czynu jest jego znajomy, który oddalił się z miejsca zdarzenia. W trakcie przeprowadzanej interwencji mężczyzna powrócił.

Podczas legitymowania zachowywał się wobec mundurowych arogancko i wulgarnie. W pewnym momencie kopnął funkcjonariusza i radiowóz, powodując jego uszkodzenie. Mężczyzna cały czas groził interweniującym funkcjonariuszom. Agresorem okazał się 17-letni mieszkaniec miejscowości Szkodna. W związku z popełnionymi przestępstwami mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

17-latek usłyszał m.in. zarzut znieważania i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Nie uniknie także odpowiedzialności za uszkodzenie mienia.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mieszkańca miejscowości Szkoda prokurator zastosował policyjny dozór.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.