Niebawem w województwie podkarpackim rozpoczną się ferie. W ramach działań "Bezpieczne ferie 2023", policjanci odwiedzają placówki przedszkolne i szkolne jeszcze przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku.
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu odpowiedziała na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Rokietnicy i Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu. Wczoraj, asp. Agnieszka Stysiał spotkała się z uczniami i nauczycielami, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wypoczynku w czasie ferii.

Podczas spotkań policjantka omówiła zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu - jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Szczególną uwagę zwracała na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk. Policjantka przypomniała również najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazała na konieczność używania elementów odblaskowych. Funkcjonariuszka ostrzegała przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą kontakty z nieznajomymi oraz jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nieznanych.

Asp. Agnieszka Stysiał poruszyła również bardzo ważną kwestię zagrożeń, jakie czyhają na nich w sieci i uczuliła uczniów, aby informowali rodziców o niepokojących sygnałach. Na zakończenie spotkania policjantka rozdała dzieciom ulotki tematyczne dotyczące bezpieczeństwa w sieci, przekazane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jarosławiu.

Tego rodzaju spotkania będą kontynuowane przez cały okres poprzedzający ferie zimowe.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter