Niebawem w województwie podkarpackim rozpoczną się ferie. W ramach działań "Bezpieczne ferie 2023", policjanci odwiedzają placówki przedszkolne i szkolne jeszcze przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku.
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu odpowiedziała na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Rokietnicy i Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu. Wczoraj, asp. Agnieszka Stysiał spotkała się z uczniami i nauczycielami, by porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wypoczynku w czasie ferii.

Podczas spotkań policjantka omówiła zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu - jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Szczególną uwagę zwracała na to, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne i korzystać tylko z profesjonalnych lodowisk. Policjantka przypomniała również najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazała na konieczność używania elementów odblaskowych. Funkcjonariuszka ostrzegała przed zagrożeniami, jakie niosą ze sobą kontakty z nieznajomymi oraz jak niebezpieczne mogą być zabawy w miejscach nam nieznanych.

Asp. Agnieszka Stysiał poruszyła również bardzo ważną kwestię zagrożeń, jakie czyhają na nich w sieci i uczuliła uczniów, aby informowali rodziców o niepokojących sygnałach. Na zakończenie spotkania policjantka rozdała dzieciom ulotki tematyczne dotyczące bezpieczeństwa w sieci, przekazane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jarosławiu.

Tego rodzaju spotkania będą kontynuowane przez cały okres poprzedzający ferie zimowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.