Rzeszowskie Centrum Integracji (RCI) zainaugurowało swoją działalność. W uroczystości z tej okazji wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
Rzeszowskie Centrum Integracji powstało z inicjatywy IMO (Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji), w partnerstwie z Fundacją EKOS i Szkołą Językową Germanitas oraz we współpracy z władzami miasta Rzeszowa. Jest odpowiedzią na wyzwania i potrzeby związane z włączaniem uchodźców z Ukrainy na lokalny rynek pracy.

- Od 24 lutego ubiegłego roku - w bliskiej współpracy wszystkich służb, administracji samorządowej i organizacji pozarządowych, pomagamy tym wszystkim, którzy na Podkarpaciu szukają schronienia - powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Wojewoda podkreśliła rolę Organizacji Narodów Zjednoczonych, która wspierała polskie władze w procesie przyjęcia obywateli Ukrainy.
- Wielkie słowa uznania dla IOM, dla agend ONZ, które w tym wymagającym czasie były z nami, dzieląc się swoim doświadczeniem - dodała.
Ewa Leniart podziękowała i pogratulowała inicjatorom Centrum.
- Centrum integracji ma wielka wartość i wierzymy, że dla wielu uchodźców będzie cennym instrumentem pomagającym w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości.

Centrum oferuje uchodźcom szeroki zakres usług integracyjnych: bezpłatne kursy języka polskiego i angielskiego, doradztwo zawodowe i biznesowe, pomoc w znalezieniu pracy, szkolenia aktywizujące i zawodowe oraz opiekę nad dziećmi podczas zajęć językowych czy konsultacji. Działania i inicjatywy Centrum będą także wspierać integrację uchodźców z lokalną społecznością. RCI mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 28 i przy ul. Podwisłocze 48.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział minister Agnieszka Ścigaj - członek Rady Ministrów, szef Misji IOM Poland Valon Halimi, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.