44-letni obywatel Ukrainy, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie drogowe, zaproponował policjantom z KPP w Ustrzykach Dolnych łapówkę w wysokości 200 zł.
W ubiegły piątek (13 stycznia), policjanci ruchu drogowego z KPP w Ustrzykach Dolnych w miejscowości Liskowate zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Powodem było przekroczenie prędkości. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak chciał inaczej załatwić tą sprawę.

- 44-letni obywatel Ukrainy, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem - poinformowała KPP w Ustrzykach Dolnych.

W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenie, 44-latek został ukarany mandatem.

Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.