44-letni obywatel Ukrainy, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie drogowe, zaproponował policjantom z KPP w Ustrzykach Dolnych łapówkę w wysokości 200 zł.
W ubiegły piątek (13 stycznia), policjanci ruchu drogowego z KPP w Ustrzykach Dolnych w miejscowości Liskowate zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem sprinterem. Powodem było przekroczenie prędkości. Mężczyzna za popełnione wykroczenie zostałby ukarany mandatem, jednak chciał inaczej załatwić tą sprawę.

- 44-letni obywatel Ukrainy, w celu uniknięcia odpowiedzialności za wykroczenie, zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 zł. Policjanci poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem - poinformowała KPP w Ustrzykach Dolnych.

W związku z próbą wręczenia łapówki, kierowca został zatrzymany. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty. Za popełnione wykroczenie, 44-latek został ukarany mandatem.

Natomiast za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.