Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowie obezwładnili agresywnego mężczyznę, który w pociągu groził bronią 40-mieszkańcowi Przemyśla.
W piątek, 13 stycznia br. w trakcie zabezpieczania tymczasowej stacji Zakopane Spyrkówka pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa w związku z masowym napływem miłośników skoków narciarskich środkami transportu kolejowego do funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-interwencyjnej z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowie dotarła informacja o awanturującym się mężczyźnie w pociągu relacji Warszawa Centralna - Zakopane, który grozi jednemu z podróżnych przedmiotem przypominającym broń palną.

Przypuszczając, że mężczyzna może dysponować prawdziwą bronią palną, patrol SOK potraktował sprawę jako priorytetową. Poinformowano również Komendę Powiatową Policji w Zakopanem. Dysponując rysopisem agresora, mundurowi natychmiast namierzyli go w wagonie. W trakcie próby ujęcia, mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, dlatego też funkcjonariusze zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek.

Po przesłuchaniu świadków zdarzenia, jak i samego poszkodowanego, funkcjonariusze SOK ustalili, że ujęty 43-latek podczas wywołanej przez niego sprzeczki, groził 40-letniemu mieszkańcowi Przemyśla, mierząc do niego z pistoletu. Sprawca posiadał przy sobie walizkę, w której funkcjonariusze Policji znaleźli pistolet gazowy do złudzenia przypominający prawdziwą broń palną Glock-17.

Mężczyzna został wraz z "gazówką" przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, którzy prowadzą dalsze czynności wyjaśniające w sprawie. 43-latek wkrótce może usłyszeć zarzuty z artykułu 191 § 1 Kodeksu Karnego - kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, polega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.