Nadleśnictwo Stuposiany zaprasza do udziału w konkursie na imiona dla dwóch młodych żubrzyc urodzonych w 2022 roku w Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem.
- Szukamy dla nich niepowtarzalnych i oryginalnych imion - zaznacza Ewelina Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. - Warunkiem jest zaproponowanie imion "żeńskich" rozpoczynających się na litery PU... - na te właśnie litery zaczynają się imiona żubrów z linii białowiesko-kaukaskiej, takiej jak hodowana w muczniańskiej zagrodzie.

Propozycje nie mogą powielać się z imionami żubrów już wpisanych do Księgi Rodowodowej Żubrów. Ich listę oraz regulamin konkursu można poznać po adresem https://www.krosno.lasy.gov.pl/aktualnosci/...

Propozycje należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a w tytule umieścić "Konkurs na imiona dla żubrów". Na propozycje leśnicy czekają do piątku 27 stycznia 2023 roku. Po tym terminie planowane jest spotkanie jury, które rozstrzygnie konkurs. Autorzy imion wybranych dla żubrów otrzymają nagrody.

Zderzenie opla z... żubrem
Zagroda w Mucznem ma już 10 lat. W tym czasie odwiedziło 1,5 mln turystów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.