Podinsp. Roman Zawiślak został nowym Komendantem Powiatowym Policji w Ropczycach. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak
W poniedziałek w ropczyckiej komendzie odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach. Ceremonia odbyła się podczas uroczystej zbiórki. W spotkaniu wzięli udział m.in. Witold Darłak Starosta Ropczycko-Sędziszowski, przedstawiciele lokalnego samorządu, a także przedstawiciele służb mundurowych oraz kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Zaproszonych gości przywitał podinsp. Krzysztof Tylec.

Następnie odczytany został rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Ropczycach o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach podinsp. Romana Zawiślaka. Kolejną częścią uroczystości było przywitanie się ze sztandarem ropczyckiej jednostki, po czym podinsp. Roman Zawiślak złożył meldunek komendantowi wojewódzkiemu o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach.

Podinsp. Roman Zawiślak

Następnie głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak, który podczas wystąpienia życzył nowemu przełożonemu ropczyckich funkcjonariuszy wielu sukcesów oraz wytrwałości w realizacji obowiązków zawodowych. Nowy Komendant przywitał się z gośćmi i obecnymi funkcjonariuszami. W swoim przemówieniu zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby sprostać nowym wymaganiom, pracując na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Po zakończeniu części odprawy poświęconej nominacji, głos zabrali zaproszeni goście.

Podinsp. Roman Zawiślak jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku w Warszawie. Od roku 1999 związany był z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. W 2012 objął stanowisko kierownicze w Komisariacie Policji w Sędziszowie Małopolskim, a następnie w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach. W 2016 r. został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach. Od lipca ubiegłego roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.