Na drogach powiatu sanockiego panowały wczoraj (19 stycznia) trudne warunki. Policjanci pracowali na miejscach kilku kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Opady śniegu sprawiają, że warunki na drogach są trudne i zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

- Najczęstszą przyczyną zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze lub niezachowanie należytej ostrożności. Równie częstą przyczyną jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Wczoraj sanoccy policjanci interweniowali przy kilku kolizjach drogowych, które generowały utrudnienia w ruchu na głównych drogach powiatu - poinformowała asp. sztab. Anna Oleniacz z KPP w Sanoku.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 11. na ul. Kolejowej w Besku. Kierujący audi, wyjeżdżając z ul. Dworcowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia drogowego z prawidłowo jadącą skodą. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godz. 13 w Prusieku. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do zderzenia z mercedesem. Kierujący skodą został ukarany mandatem.

Kilka minut później do kolejnej kolizji doszło w Długiem na ul. Sanockiej. Kierujący dafem nie zachował ostrożności i najechał na tył opla. Kierowcę dafa ukarano mandatem.

- Apelujemy o ostrożność, szczególnie w godzinach, w których ruch pojazdów i pieszych jest intensywny oraz przypomina o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze oraz zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami - dodała asp. sztab. Anna Oleniacz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.