Marzena Socha dyrektor MOPS w Dębicy została powołana do Rady Zatrudnienia Socjalnego.
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy jako jedyna z Podkarpacia, została powołana do Rady Zatrudnienia Socjalnego III kadencji na lata 2022-2025. Nominację Marzena Socha odebrała w siedzibie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej od Anity Czerwińskiej, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Kandydaturę dyrektor MOPS do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zgłosiło Stowarzyszenie Pomocy Społecznej Ad Astram w Dębicy. We wniosku podkreślano wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie Marzeny Sochy w działania na rzecz zatrudnienia socjalnego i aktywizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zarówno w ramach pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy, jak i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Rada działająca przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej jest organem opiniodawczo-doradczym w sprawach zatrudniania socjalnego. Składa się z osób, które są reprezentantami podmiotów zatrudnienia socjalnego, województw, organizacji społecznych i zawodowych. Wszyscy członkowie są powoływani przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na kadencję trwającą 4 lata.

Do zadań Rady należy m.in. wydawanie opinii dotyczących projektów aktów prawnych, inicjowanie zmian przepisów w zakresie zatrudnienia socjalnego oraz przygotowywanie ekspertyz dotyczących wybranych obszarów zatrudnienia socjalnego.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.