XXIX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Zimowych w Sanoku rozpoczęli widowiskiem "Marzenia na lodzie" łyżwiarze Dębiccy.
Uroczystym zapaleniem znicza olimpijskiego oraz widowiskiem "Marzenia na lodzie" w wykonaniu UKS Łyżwiarstwo Figurowe Mors Dębica rozpoczęła się w Sanoku XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych - Podkarpacie 2023. W Dębicy, Sanoku, Ustrzykach Dolnych, Wańkowej, Ustjanowej Górnej, Przemyślu, Łańcucie, Zakopanem oraz w słowackim Starym Smokovcu rywalizować będą zawodnicy w 14 dyscyplinach sportów zimowych. W olimpiadzie weźmie udział blisko 2000 osób, w tym około 1200 zawodników i zawodniczek.

Dębica po raz kolejny jest gospodarzem dwóch dyscyplin ogólnopolskiej olimpiady młodzieży. Kryte lodowisko MOSiR w Dębicy gościć będzie łyżwiarzy figurowych oraz zawodników curlingu. Zawody w łyżwiarstwie figurowym odbywać się będą od 1 do 5 lutego, a w curlingu od 8 do 11 lutego.

olimpiada zimowa w Sanoku

Podczas ceremonii otwarcia olimpiady wystąpili zawodnicy UKS Łyżwiarstwo Figurowe Mors Dębica przygotowani przez trenerkę Marię Mordarską-Jankowską. Kilkudziesięciominutowe przedstawienie w wykonaniu sportowców z Dębicy było wielokrotnie oklaskiwane przez kibiców zgromadzonych w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena Sanok.

Olimpiadę otworzyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, a olimpijski znicz zapaliła pochodząca z Sanoka Katarzyna Bachleda-Curuś, dwukrotna medalistka olimpijska. W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego oraz reprezentanci miast gospodarzy. Dębicę reprezentował wiceburmistrz Maciej Małozięć, wicedyrektor MOSiR Robert Mazur, oraz naczelnik wydziału promocji Natalia Chodór.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.