Ferie zimowe to dla dzieci przede wszystkim czas odpoczynku. Jednak nawet wtedy nie można zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których przypomnieli w minionym tygodniu policjanci z KPP w Nisku
Zanim rozpoczęły się ferie zimowe jak i w trakcie ich trwania, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nisku odwiedzili dzieci m.in. w Szkole Podstawowej w Nowosielcu oraz w Nisku. W trakcie swojej wizyty profilaktyk oraz dzielnicowi przeprowadzili pogadanki o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych.

Policjanci omówili tematykę związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a także zwrócili uwagę na właściwe zachowania w trakcie zabaw na stokach narciarskich i lodowiskach. Rozmawiano na temat bezpiecznej organizacji zabaw na śniegu, podczas których również należy zachować ostrożność. Ponadto dzielnicowi w ramach programu Ostrożnie pies - przypomnieli zasady zachowania się w przypadku kontaktu z czworonogiem np. na spacerze.

Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. Dzieci dowiedziały się również czym jest numer alarmowy i w jakich sytuacjach należy korzystać z numeru 112.

Na koniec dzieci miały okazję do zrobienia licznych pamiątkowych zdjęć.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.