Pijany kierowca samochodu osobowego i rowerzysta zostali wyeliminowani z ruchu przez policjanców.
Mimo zaostrzeń przepisów oraz przeprowadzanych regularnie policyjnych akcji wciąż pojawiają się kierowcy, którzy pomimo wypitego wcześniej alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów.

30 stycznia po godz. 20, przy ul. Kopernika w Tarnobrzegu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobową lancię. 43-letni mężczyzna kierujący pojazdem był nietrzeźwy. Badanie urządzeniem wykazało 1,45 promila alkoholu w jego organizmie.

- Kierowca lanci, był zdziwiony, że jest nietrzeźwy, tłumaczył policjantom, że brał tylko leki na uspokojenie. 43-letni mieszkaniec Tarnobrzega stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat. O jego dalszym losie będzie decydował teraz sąd - poinformowała KMP w Tarnobrzegu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony po godz. 22, przez policjantów z Grębowa. Kierowca jednośladu jechał środkiem drogi w miejscowości Jamnica. Jego jednoślad nie posiadał oświetlenia, a sam kierowca nie miał wymaganych elementów odblaskowych i był ubrany w ciemną odzież, co dodatkowo sprawiło, że był niewidoczny dla innych użytkowników.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 45-latka. Badanie wykazało 1,74 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Po raz kolejny policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę.

- Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Policjanci nie mają taryfy ulgowej dla kierowców, którzy w rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza kiedy jeżdżą po spożyciu alkoholu. Tacy kierowcy stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg - apeluje KMP w Tarnobrzegu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.