W Sokołowie Małopolskim powstanie zakład przetwarzania odpadów komunalnych.
W Sokołowie Małopolskim powstanie Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Budowa Zakładu wynika z potrzeby zagospodarowania odpadów z gminy Sokołów Małopolski oraz gmin ościennych. Dzięki inwestycji ceny za odpady segregowane z okolicznych terenów będą niższe, zmaleją ceny odbioru odpadów dla właścicieli gospodarstw, zmniejszy się ilość odpadów przekazywanych na wysypiska, powstaną także nowe miejsca pracy.

Sokołów Małopolski

- Gratuluję ważnej dla mieszkańców inwestycji, która przyniesie korzyści nie tylko dla Sokołowa Małopolskiego, ale także, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, dla sąsiednich gmin - mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas uroczystości rozpoczynającej budowę obiektu.

W ramach przedsięwzięcia powstaną budynek sortowni, budynek biurowo-socjalny, waga samochodowa, parking dla klientów i pracowników, 8 boksów żelbetowych zadaszonych wiatą, warsztat, plac manewrowy i postojowy dla samochodów ciężarowych, naziemny zbiornik mobilny na olej napędowy oraz hala do demontażu odpadów wielkogabarytowych.

Sokołów Małopolski budowa ZPOK

Ukończenie etapu robót budowlanych inwestycji (budowa wszystkich budynków, placów, dróg i pozostałej infrastruktury przedsięwzięcia) planowana jest na koniec 2023 roku. Dostawa, montaż i uruchomienie wolnoobrotowego rozdrabniacza do odpadów wielkogabarytowych planowana jest na luty 2024 roku. Ostatnim etapem będzie uruchomienie linii technologicznej sortowni odpadów. Uruchomienie Zakładu Przetwarzania Odpadów w pełnym zakresie jest planowane na II kwartał 2024 roku.

Inicjatywa umożliwi nawiązanie dalszej współpracy z ościennymi gminami w zakresie rozwiązywania problemów zagospodarowania odpadów tych gmin, które nie posiadają własnej infrastruktury technologicznej w tym zakresie (sortownia odpadów).
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.