W pociągu relacji Rzeszów Główny - Tarnów doszło do pobicia pracownika drużyny konduktorskiej. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Był poszukiwany był przez policję.
27 stycznia 2023 br. kierownik pociągu relacji Rzeszów Główny - Tarnów powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy, że został pobity przez awanturującego się podróżnego. Pociąg dojeżdżał do stacji Dębica. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy.

- Po przybyciu do stacji Dębica funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę pobicia. W trakcie dalszych czynności ustalono, że 15-latek podczas postoju na przystanku osobowym bez powodu uderzył pięciokrotnie pięścią w twarz pokrzywdzonego, powodując widoczne obrażenia twarzy oraz niszcząc mu okulary. W chwili ujęcia nastolatek był bardzo spokojny - poinformowała Straż Ochrony Kolei.

Pobił sąsiada, został już zatrzymany
Po wyprowadzeniu z pociągu funkcjonariusze SOK przekazali ujętego młodzieńca przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej w Dębicy.
Po sprawdzeniu w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że 15-letni mieszkaniec Chorzowa jest osobą poszukiwaną przez policję, gdyż samowolnie opuścił Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lubaczowie. Kierownik pociągu odmówił pomocy lekarskiej i kontynuował dalszą jazdę. Pociąg relacji Rzeszów Główny - Tarnów doznał 19 minut opóźnienia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.