37-latek z powiatu niżańskiego, który uciekał samochodem przed policjantami, poniesie teraz odpowiedzialność karną. Odpowie za liczne wykroczenia w ruchu drogowym oraz za przestępstwa.
W ubiegłą sobotę na terenie powiatu niżańskiego, około godz. 14, policjanci z niżańskiej KPP postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę chryslera, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Jadący osobówką, zlekceważył wydane przez policjantów polecenie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Podczas ucieczki nie stosował się do znaków drogowych, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

- Po chwili funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę uciekinierowi, zajeżdżając mu drogę radiowozem. Podczas czynności legitymowania okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Z uwagi na specyficzne zachowanie, od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość środków podobnie działających do alkoholu - poinformowała KPP w Nisku.

Mężczyzna poniesie odpowiedzialność, nie tylko za liczne wykroczenia popełnione w ruchu drogowym podczas ucieczki, ale przede wszystkim za przestępstwa polegające na niezatrzymaniu się do kontroli oraz prowadzeniu pojazdu mimo cofniętych uprawnień. Za te czyny 37-latkowi grozi kara nawet kilku lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.