Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Korczowej ujawnili okaz papugi chronionej prawem międzynarodowym. Zwierzę przewoziła przez granicę obywatelka Ukrainy.
3 lutego podczas kontroli granicznej na wjazd do Polski strażnicy graniczni z Korczowej zauważyli nietypowy przedmiot znajdujący się w bagażniku opla. Jak się okazało, pod przykryciem znajdowała się klatka dla zwierząt, a w niej niecodzienny pasażer.

- Rzadki okaz chronionego gatunku papugi Żako przewoziła 59-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka poinformowała, że zwierzę dostała od syna w prezencie i nie wiedziała, że potrzebuje zezwolenia, aby przewieźć je przez granicę. Zgodnie z właściwością sprawę przekazano mundurowym z Oddziału Celnego w Korczowej, którzy potwierdzili, że przewożona papuga należy do zagrożonego wyginięciem gatunku, znajdującego się na liście CITES - poinformowała Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Próba przemytu 8,5 tys. żywych pijawek [WIDEO]
Losy papugi-podróżniczki można śledzić w Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu, do którego została przekazana. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.