Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchów w Wietlinie Trzecim. Silnie skorodowane granaty moździerzowe wykopali pracownicy wykonujący prace przy budowie drogi.
6 lutego dyżurny jarosławskiej komendy policji został powiadomiony o ujawnieniu niewybuchów przez pracowników firmy wykonujących prace przy budowie drogi w Wietlinie Trzecim. Miejsce to zostało natychmiast zabezpieczone przez funkcjonariuszy z komisariatu w Radymnie.

- Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znalezione niewybuchy, to 5 sztuk skorodowanych granatów moździerzowych, pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej - poinformowała KPP w Jarosławiu.

Dyżurny powiadomił o znalezisku saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Na miejscu okazało się, że niewybuchów jest znacznie więcej. Saperzy podjęli i zabezpieczyli 47 sztuk granatów.

Nie żyje dwóch mężczyzn, rozbrajali niewybuch
Policja przypomina, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.