Jeden z policyjnych patroli, widząc śpiącego na ławce mężczyznę, natychmiast zareagował. Noc była mroźna i padał śnieg. 61-latek drżał z zima i był wychłodzony.
Zima, to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia organizmu.

We wtorek w nocy, około godz. 23.30, policjanci podczas pełnionego patrolu, zauważyli mężczyznę śpiącego na ławce w centrum miasta Tarnobrzega. Był pod silnym działaniem alkoholu, jego ubranie było w nieładzie i był wychłodzony.

Mundurowi wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Jego życie i zdrowie mogło być zagrożone z uwagi, że mężczyzna nie mógł samodzielnie iść. Na zewnątrz panowała niska temperatura i zaczynał padać śnieg. Policjanci zabrali mężczyznę do radiowozu, udzielili mu pomocy i przekazali pod opiekę bliskich.

Pamiętajmy!
Gdy warunki atmosferyczne są trudne - pada śnieg, wieje porywisty wiatr, jest zimno, a my zauważymy osobę siedzącą lub śpiącą na zewnątrz - poinformujmy o tym służby ratownicze, dzwoniąc pod nr alarmowy 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. W przypadku interwencji nie wymagającej natychmiastowej reakcji policjantów, zgłoszenie możemy nanieść na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter