Jeden z policyjnych patroli, widząc śpiącego na ławce mężczyznę, natychmiast zareagował. Noc była mroźna i padał śnieg. 61-latek drżał z zima i był wychłodzony.
Zima, to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia organizmu.

We wtorek w nocy, około godz. 23.30, policjanci podczas pełnionego patrolu, zauważyli mężczyznę śpiącego na ławce w centrum miasta Tarnobrzega. Był pod silnym działaniem alkoholu, jego ubranie było w nieładzie i był wychłodzony.

Mundurowi wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Jego życie i zdrowie mogło być zagrożone z uwagi, że mężczyzna nie mógł samodzielnie iść. Na zewnątrz panowała niska temperatura i zaczynał padać śnieg. Policjanci zabrali mężczyznę do radiowozu, udzielili mu pomocy i przekazali pod opiekę bliskich.

Pamiętajmy!
Gdy warunki atmosferyczne są trudne - pada śnieg, wieje porywisty wiatr, jest zimno, a my zauważymy osobę siedzącą lub śpiącą na zewnątrz - poinformujmy o tym służby ratownicze, dzwoniąc pod nr alarmowy 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. W przypadku interwencji nie wymagającej natychmiastowej reakcji policjantów, zgłoszenie możemy nanieść na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.