Policjanci z Baranowa Sandomierskiego ustalają okoliczności kradzieży pieniędzy z mieszkania dwojga seniorów. 90-letni mężczyzna wpuścił do mieszkania dwie kobiety, które wykorzystały nieuwagę małżeństwa i zabrały odłożoną do portfela ich emeryturę.
W środę (8 lutego br.) przed południem, do drzwi 90-letniego mieszkańca Skopania, zapukały dwie nieznajome kobiety, które poprosiły o jedzenie i chleb. Mężczyzna kierowany dobrymi intencjami, wpuścił kobiety do mieszkania. Wówczas senior i jego 85-letnia małżonka udali się do kuchni, aby sprawdzić, jakim jedzeniem mogą się podzielić.

W tym czasie kobiety wykorzystały nieuwagę seniorów i zabrały z portfela emeryturę. Łupem złodziejek padło 1700 złotych. Kobiety po zdarzeniu wyszły z mieszkania w nieznanym kierunku. Po krótkim czasie mężczyzna sięgnął do szafki, gdzie trzymał portfel. Wówczas zorientował się, że z jego środka zniknęły pieniądze. 90-latek o zdarzeniu poinformował bliską rodzinę, a ta policjantów.

Apelujemy do osób młodych aby pamiętali o bliskich seniorach. Rozmawiajcie ze swoimi rodzicami i dziadkami. Nie zapominajcie o samotnych sąsiadach. Warto przypominać im o ostrożności w kontaktach z osobami pukającymi do ich drzwi. Nieuczciwi domokrążcy szukają różnych sposobów, aby starsze osoby wpuściły ich do mieszkania. Wykorzystują również fakt, że drzwi pozostają otwarte. O każdym podejrzanym przypadku informujmy policjantów Zespół Dyżurnych Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu 47 825 33 10 tel. alarmowy 112.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.