Kolbuszowscy policjanci, w ciągu minionego weekendu, ujawnili 5 pijanych kierowców.
W ramach prowadzonych cyklicznie działań "Trzeźwy weekend", kolbuszowscy policjanci sprawdzili stan trzeźwości blisko 400 kierujących. Okazało się, że pięciu z nich zdecydowało się na kierowanie pojazdem, mimo że pili wcześniej alkohol.

W niedzielę około godz. 19, kolbuszowscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, patrolujący ulicę Obrońców Pokoju, zauważyli kierowcę toyoty, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policjanci pojechali za kierowcą i zatrzymali go do kontroli kilka ulic dalej. Kierujący audi, 58-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, został przebadany na stan trzeźwości. Badanie wykazało 0,76 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat na kwotę 1500 zł oraz 15 punktów karnych. Niezależnie od tego, 58-latek poniesienie odpowiedzialność przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Odpowiedzialności nie unikną również czterej inni kierowcy, których zatrzymali w trakcie weekendu kolbuszowscy policjanci.
- 42-letni kierowca jeepa, został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w Bukowcu, w sobotę po godz. 16. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego miał 1,28 promila alkoholu w organizmie.
- 44-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, kierujący audi, zatrzymany do kontroli w sobotę wieczorem na ul. Narutowiczaw Kolbuszowej przez funkcjonariuszy referatu ruchu drogowego, miał w organizmie 2,52 promila alkoholu.
- 33-letni kierowca suzuki, mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj około godz. 8:30 w Kolbuszowej Dolnej, miał 0,84 promila alkoholu w jego organizmie.
- 52-letni kierowca fiata, mieszkaniec województwa dolnośląskiego, zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów wczoraj około godz. 17 w Raniżowie, w organizmie miał 0,64 promila.
Wszystkim zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przez sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.