Kierowcy pojazdów ciężarowych przemieszczający się bez ładunku mogą skorzystać z odpraw w miejscu powstającego przejścia granicznego Malhowice - Niżankowice. To kolejne rozwiązanie usprawniające przekraczanie granicy polsko-ukraińskiej.
W poniedziałek (13 lutego) w miejscu powstającego przejścia granicznego z Ukrainą Malhowice - Niżankowice ruszyła odprawa pojazdów ciężarowych przemieszczających się bez ładunku. Szczegóły zostały przedstawione podczas konferencji prasowej.

W wydarzeniu wzięli udział minister szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński, prezes Agencji Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy Mustafa-Masi Nayyem, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Bartosz Grodecki, ambasador Ukrainy w RP Wasyl Zwarycz, Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Maksym Kozicki oraz przedstawiciele służb mundurowych. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej reprezentowała delegacja na czele z Komendantem Oddziału gen. bryg. SG Andrzejem Popko.

konferencja w Malhowicach

W trakcie konferencji omówiono zakres funkcjonowania przejścia. Odprawę uruchomiono w stosunku do pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony, przemieszczających się bez ładunku. Możliwość przekraczania granicy w tym miejscu nie obejmuje pustych, nieoczyszczonych cystern, przeznaczonych do przewozu materiałów niebezpiecznych.

Wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki podkreślił, że decyzja o uruchomieniu odprawy zapadła m.in. w wyniku owocnej współpracy służb po obu stronach granicy. Otwarcie tymczasowej infrastruktury ma na celu zwiększenie przepustowości obecnie funkcjonujących przejść granicznych oraz zwiększenie płynności wymiany towarów.

Odprawa w przejściu granicznym Malhowice - Niżankowice prowadzona jest całodobowo na obydwu kierunkach. Pierwszy samochód ciężarowy przekroczył granicę w poniedziałek, tuż po godz. 8 rano.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.