Z okazji dnia Babci i Dziadka, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych spotkali się ze swoimi babciami i dziadkami.
Dzień Babci i Dziadka jest to czas, w którym seniorzy uczestniczą w różnych spotkaniach m.in. szkołach, przedszkolach czy też klubach seniorów. W poniedziałek takie spotkanie dla swoich ukochanych seniorów zorganizowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych.

Maluchy dla swoich najbliższych przygotowały występy artystyczne, a także piękne laurki, co wywołało wiele uśmiechów na twarzach babć i dziadków. Spotkanie to było również okazją dla funkcjonariuszy do przekazania seniorom cennych informacji na tematy związane z ich bezpieczeństwem.

Seniorzy usłyszeli o zdarzeniach zaistniałych na terenie powiatu, gdzie ofiarami padły osoby starsze, tracąc oszczędności całego życia. Policjanci omówili jak działają przestępcy, a także poinstruowali ich jak mają postępować w sytuacjach, w których zagrożone jest ich mienie lub życie i zdrowie.

Policjanci porozmawiali także z dziećmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Mundurowi omówili z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócili też uwagę na konieczność korzystania z fotelików oraz z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Istotnym punktem spotkania była też rozmowa na temat zasad zachowania wobec osób obcych, a także korzystania z internetu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.