Policjanci uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Chmielowie w gminie Nowa Dęba. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu i cyberprzemocy.
Wczoraj, policjanci uczestniczyli w spotkaniu z uczniami klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Chmielowie w gminie Nowa Dęba. Podczas spotkania, stróże prawa informowali młodzież o zagrożeniach płynących z sieci internetowej. Na podanych przykładach omówili przejawy cyberprzemocy oraz różnice między "tradycyjną" przemocą, a tą z użyciem internetu i telefonów komórkowych.

Mundurowi wyjaśniali, dlaczego nie należy zamieszczać w sieci swoich danych osobowych oraz przedstawiali zagrożenia płynące z beztroskiego zawierania znajomości internetowych. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich do wieku, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Aby zapobiec niepożądanym sytuacjom, policjanci rozmawiali z uczniami o niebezpieczeństwach oraz skutkach wynikających z niewłaściwego wykorzystania Internetu.

Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed przesyłaniem osobom nieznajomym zdjęć i filmów, a także informacji, które ktoś mógłby wykorzystać do popełnienia przestępstwa.

Policjanci liczą na to, że rady, których udzielili młodym ludziom sprawią, że korzystanie przez nich z sieci będzie bezpieczne i przyjemne.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.