Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej i Lubaczowa ujawnili 2 obywatelki Ukrainy, które zmieniły dane osobowe, aby uniknąć konsekwencji prawnych popełnionych wcześniej czynów.
12 lutego do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosiła się 39-letnia obywatelka Ukrainy. W trakcie odprawy strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemka usiłowała podstępem przekroczyć granicę.

Kobieta zmieniła nazwisko, aby podróżować pomimo zakazu wjazdu na terytorium państw Schengen. Cudzoziemka przyznała się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddała karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Po zakończonych czynnościach została skierowana na Ukrainę.

Podobne zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej w przejściu granicznym w Budomierzu. Tutaj na wjazd do Polski zgłosiła się 46-letnia obywatelka Ukrainy. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że cudzoziemka zmieniła dane osobowe, ponieważ jej pobyt na terenie Polski jest niepożądany. Kobieta była również w zainteresowaniu Policji za niezapłacenie grzywny. Cudzoziemce odmówiono wjazdu do Polski, a sprawa nielegalnego przekraczania granicy znajdzie swój finał w sądzie.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straż Granicznej ujawnili czworo cudzoziemców, którzy w celu uniknięcia odpowiedzialności za czyny zmienili swoje dane osobowe. Finalnie wszyscy ponieśli konsekwencje.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.