Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej i Lubaczowa ujawnili 2 obywatelki Ukrainy, które zmieniły dane osobowe, aby uniknąć konsekwencji prawnych popełnionych wcześniej czynów.
12 lutego do kontroli na przejściu granicznym w Korczowej zgłosiła się 39-letnia obywatelka Ukrainy. W trakcie odprawy strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemka usiłowała podstępem przekroczyć granicę.

Kobieta zmieniła nazwisko, aby podróżować pomimo zakazu wjazdu na terytorium państw Schengen. Cudzoziemka przyznała się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddała karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Po zakończonych czynnościach została skierowana na Ukrainę.

Podobne zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej w przejściu granicznym w Budomierzu. Tutaj na wjazd do Polski zgłosiła się 46-letnia obywatelka Ukrainy. W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że cudzoziemka zmieniła dane osobowe, ponieważ jej pobyt na terenie Polski jest niepożądany. Kobieta była również w zainteresowaniu Policji za niezapłacenie grzywny. Cudzoziemce odmówiono wjazdu do Polski, a sprawa nielegalnego przekraczania granicy znajdzie swój finał w sądzie.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straż Granicznej ujawnili czworo cudzoziemców, którzy w celu uniknięcia odpowiedzialności za czyny zmienili swoje dane osobowe. Finalnie wszyscy ponieśli konsekwencje.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Facebook, Google News i Twitter