Policjanci z jarosławskiej jednostki odwiedzili dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu. Mundurowi opowiadali najmłodszym o swojej ciekawej, ale trudnej służbie.
O wyjątkowości swojej pracy opowiadali asp. Agnieszka Stysiał oraz dzielnicowy asp. Michał Buczek, którzy odwiedzili Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu. Policjanci przedstawili maluchom, jak wygląda ich codzienna służba. Mówili, że nie należy obawiać się spotkania z funkcjonariuszem i zapewniali dzieci o swojej pomocy w każdej sytuacji.

Wizyta była także dobrą okazją, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze przypomnieli o bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz jak należy zachowywać się, gdy zaczepi nas osoba obca. Podkreślali również jak ważne jest noszenie odblasków. Dużą atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu. Dzieci z chęcią zakładały na siebie elementy policyjnego umundurowania i z radością pozowały do zdjęć.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali, z inicjatywy stowarzyszenia IPA - Region Przeworsk, pluszowe maskotki.

W podziękowaniu za przekazaną wiedzę, dzieci pod nadzorem opiekunki, własnoręcznie przyrządziły gofry dla policjantów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.