Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwego weekendu" ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.
W weekend podkarpaccy policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo na drogach regionu. W ramach działań "Trzeźwość", funkcjonariusze przez dwa dni reagowali na każde niezgodne z prawem zachowanie na drodze. Kontrolowali trzeźwość kierowców nie tylko podczas rutynowych kontroli, ale także w wyznaczonych punktach kontrolnych, w każdym powiecie województwa.

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, przeprowadzili kontrolę 20 098 kierowców. W trakcie prowadzonych działań ujawniono 33 kierujących, którzy spożyli alkohol. Spośród nich, u 21 badanie wskazało wynik powyżej 0,5 promila, co stanowi przestępstwo. Pozostałych 12 kierowców odpowiedzą za wykroczenie.

Piłeś - nie jedź! - to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.